ANA MENÜ
Site İstatistikleri
Online: 1
Bugün Tekil: 9
Dün Tekil: 98
Toplam: 272447
IP: 107.21.16.70
9. Dönem Faaliyet Raporu


FAALİYET RAPORU

Denizli Veteriner Hekimler Odası 8. dönem yönetim kurulu olarak seçim sonrası oluşturulan görev taksimine müteakip yoğun bir çalışma sergilenmiştir.

- Odamıza ait bir yer alınması hususunda 3 – 4 ay gibi bir süre en uygun yer ve fiyat konusunda azami hassasiyet gösterilerek bulunduğumuz yer kaba inşaat olarak satın alınmıştır.Piyasa araştırmaları neticesinde içinin kendimizce yaptırılmasının uygun olacağı kanaatiyle içi yaptırılmış ve 2007 Dünya Veteriner Hekimler Gününde açılışı yapılmıştır. Sizlerin de takdir edeceğiniz üzere mesleğimize ve meslektaşlarımıza yakışır bir şekilde bürosu, sekreteryası, toplantı oda ve salonları, her türlü iletişim ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde her türlü detay düşünülerek yaptırılmıştır. Tekrar hayırlı olması dileğiyle.

- Her dönem odamızın serbest meslek ücret tarifelendirilmeleri bizzatihi ilgili arkadaşlarla istişare edilerek hazırlanmış ve ilan edilmiştir.

- Meslektaşlarımızın suni tohumlama aşılama v.b.prim ve desteklemelerinin zamanında alabilmeleri için azami gayret ve takip gösterilerek arkadaşlarımız mağdur edilmemiştir.

- Suni tohumlama konusunda Odamız ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında daha iyi, daha güzel ne yapabiliriz konusunda oluşturduğumuz komisyon marifetiyle sürekli istişareler yapılmıştır.

Bu istişareler sonunda ihtiyaç duyduğumuz Suni Tohumlamada Sperma seçimi ve ıslah konularında 18 – 19 Ağustos tarihlerinde hizmet içi eğitim yapılarak Konya Selçuk Üniversitesinden Prf.Dr.Kenan NOYAN ve Prf.Dr. Şeref İNAL tarafından konferans verdirilmiştir.

- 2007 yılı Dünya Veteriner Hekimler gününde Odamız binasının açılışına müteakip aynı gün Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda Prf.Dr. Mustafa TAYAR hocamıza “Gıda Güvenliği” konulu bir konferans verdirilmiştir.

- Aynı gün Dünya Veteriner Hekimler Günü dolayısıyla İlköğretim öğrencileri arasında “Hayvan Sevgisi ve Hayvan Hakları” konulu Resim ve Kompozisyon yarışması düzenlenerek dereceye girenlere ödülleri verilmiştir.Günün akşamında da gece düzenlenmiştir.

- 2007 yılında Veteriner Hekimler Konseyince Konya’da organize edilen Veteriner İlaçları, Aşı ve Biyolojik Ürünlerin üretimi, pazarlamasına ilişkin kongre yapılmıştır. Her türlü problemin çözümü ortaya konmuş, fakat çözüm mercii olan Bakanlık hiçbir adım atmamıştır.

- 2008 yılında Dünya Veteriner Hekimler günü dolayısıyla İlköğretim öğrencileri arasında “Sokak Hayvanları ve Hayvan Sevgisi” konulu Resim ve Kompozisyon yarışması düzenlenerek dereceye girenler ödüllendirilmiştir.

- 2008 yılı Dünya Veteriner Hekimler gününde Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda Prf.Dr. Osman ERGANİŞ ve Prf.Dr. Ümit GÜRBÜZ hocalarımıza “Veteriner Halk Sağlığı ve Gıda Güvenliği” konulu konferans verdirilerek günün akşamında da gece düzenlenmiştir.

- İlimizde her geçen gün sayıları artan büyük işletmelerde görev alabilecek meslektaşlarımıza yardımcı olmak için 16 – 17 Şubat 2008 tarihinde Oda binamızda “Süt Sığırlarında Sürü Sağlığı ve Kontrol Programı “ konulu hizmet içi eğitim verilmiştir.Selçuk Üniversitesinden Prf.Dr. Dursun Ali DİNÇ, Prf.Dr.Osman ERGANİŞ, Prf.Dr.Behiç COŞKUN ve Prf.Dr.Mehmet MADEN gibi birbirinden değerli hocalarımızın verdiği eğitim ve bilgilendirme neticesinde katılan meslektaşlarımıza Sertifika verilmiştir.

- Veteriner Hekimler Konseyinin önderliğinde uluslararıs düzeyde Kuş Gribi, Veteriner Halk Sağlığı ve Gıda Güvenliği konulu kongreler düzenlenmiş, Oda olarak bu toplantılara iştirak edilmiştir.

- Mesleğimizi ilgilendiren Gıda Günü,Süt Günü,Hayvanları Koruma Günü, Dünya Veteriner Hekimler Günü gibi belirli günlerin yanı sıra güncel konularla ilgili kamuoyu sürekli basın yayın yoluyla bilgilendirilmiştir.

- Hayvancılık Desteklemeleri, Veteriner Mevzuatı ve Kamuda çalışan meslektaşlarımızın özlük haklarına ilişkin Merkez Konseyince kararlaştırılan bir dizi eylem kararı alınmıştır.Bunların uygulamasında Oda olarak protesto telgrafları, basın açıklamaları, protesto ilanları yapılmıştır.

- Meslektaşlarımızın gerek kişisel, gerek mesleki her türlü probleminin çözümünde hiçbir yardımdan kaçınılmamıştır.

- Meslektaşlar ile Oda arasında iletişim, bilgilendirme konusunda oluşturduğumuz SMS ve Odamıza ait Web sayfası ile büyük mesafeler kat edilmiştir.

- İlimizde oluşturulan Kent Konseyi çalışmalarına Oda olarak iştirak edilmiştir.

- Çalıştırılan personel Cumartesi dahil haftanın 6 günü mesai vermekte olup odamız sürekli açık tutulmaktadır.

- Bütün bunların ötesinde Denizli Veteriner Hekimler Odası Camiası olarak hep birlikte sergilediğimiz birlik, beraberlik, ahenk, çalışma düzeni Türkiye’de örnek gösterilecek düzeyde olduğuna inanıyoruz.

Daha sayamadığımız birçok faaliyet sizlerin büyük destek ve gayreti bizlerin azim ve elimizden geldiğince çalışmamız sayesinde olmuştur.

- Bilhassa Odamızın temininde maddi ve manevi katkı sağlayan serbest çalışan ve yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim.

- Kurumsallaşma yolunda oluşturduğumuz bu alt yapının ve sağlam temellerin üzerine büyük binalar yapmak zorundayız.Meydana getirdiğimiz bu düzenin devamı kalıcı bir sistemin kurulmasına bağlıdır. bir şeyi yıkmak kolay, yapmak ise zordur. Bütün kişisel beklentilerimizin ötesinde Odaya hizmet etmek tamamen fedakarlık, özveri, vizyon, bilgi, tecrübe ve büyük düşünmeyi gerektirmektedir. Dileğim geldiğimiz bu noktadan geriye değil daha ileriye gitmek zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle faaliyet raporunu arz ederim.