ANA MENÜ
Site İstatistikleri
Online: 1
Bugün Tekil: 9
Dün Tekil: 98
Toplam: 272447
IP: 107.21.16.70
Basın Açıklaması


BASIN AÇIKLAMASI

Öncelikle ülkemizin yıllardır başını ağrıtan, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne kasteden işbirlikçi hain terör, maalesef her gün bir şekilde bu millete acı çektirmektedir. Artık sözün bittiği noktaya gelinmiştir. Bu ülkenin ve milletin selameti ve bekası için ne yapılması gerekiyorsa bu millet artık onu beklemektedir. Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Denizli Veteriner Hekimler Odası olarak 5 Ekim 2008 Pazar günü 9. Olağan Genel Kurulumuzu mesleğimize ve meslektaşlarımıza yakışır bir vakar içinde gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Yapılan Genel Kurulda 8. dönemde yapılan çalışmalar meslektaşlarımıza anlatılmıştır. Başta odamıza ait bir yerin alınarak ihtiyaca cevap verecek şekilde yaptırılması olmak üzere mesleki ve sektörel problemlerin çözümü konusunda yapılan çalışmalar takdirle karşılanmıştır. Diğer taraftan meslektaşlara ve kamuoyuna yönelik olarak düzenlenen konferans, seminer ve bilgilendirme çalışmalarının olumlu olduğu ve yeni dönemde de devamı istenmiştir. Ayrıca yeni dönemde yapılması istenilen hususlar, çözüm getirilmesi gereken problemler gündeme getirilmiştir.

Yapılan Genel Kurul neticesinde oda yönetim organları seçimle belirlenmiştir. Denizli Merkez 2. İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının resmi sonuçları odamıza intikal etmiştir. Bu sonuçlara göre yönetim kuruluna seçilen üyelerimiz ilk toplantılarını yaparak yeni yönetimde görev bölümü şu şekilde belirlenmiştir.

Oda Başkanlığına Mehmet Ali UZAKGİDER, Sekreterliğe Feyzi ÖLMEZ, Muhasipliğe Türkay BERBEROĞLU, Üyeliklere İsa AKKAYA ve Eren YAVUZ getirilmişlerdir.

Yeni Yönetim Kurulu olarak başta mesleğimizin ve meslektaşlarımızın problemlerinin gündeme getirilmesi ve çözümü konusunda bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da canla başla çalışmak zorundayız. Diğer taraftan ülkemizin ve milletimizin içinde bulunduğu ve geçmekte olduğu en kritik, sıkıntılı, buhranlı süreçte görev almanın ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz.

Daha çok çalışarak, üreterek, birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak ülkemize ve milletimize hizmet etmenin idraki içindeyiz.

Mesleğimizi ilgilendiren hayvan sağlığı, hayvan ıslahı, hayvan refahı, Veteriner Halk Sağlığı, Gıda Güvenliği gibi birçok konuda ülkemizde var olan problem ve çözüm yollarını bilmekteyiz. Denizli Veteriner Hekimler Odası olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da mesleğimizin iştigal ettiği alanlarla ilgili bilgilerimizi dile getirmeye ve hizmetlerimizi ülkemiz menfaatine yapmaya devam edeceğiz.

Meslektaşlarımızın ve kamuoyunun desteği daha iyi, daha güzel, şeyler yapmak için bizlere güç verecektir.

Meslektaşlarımıza bizlere göstermiş oldukları bu teveccühten dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Yeni dönemin mesleğimize, meslektaşlarımıza ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.